У межах Erasmus Days – 2023 у Львівській політехніці відбувся захід Let’s go with EU_LEAD

12 жовтня 2023 року в Національному університеті «Львівська політехніка» під час Erasmus Days – 2023 відбувся захід Let’s go with EU_LEAD у межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Глобальне відповідальне лідерство Європейського Союзу: зміна клімату, захист навколишнього середовища та гуманітарна допомога» (EU_LEAD). Метою події стало урочисте відкриття проєкту і його популяризація, обмін досвідом та кращими практиками імплементації європейських студій у закладах вищої освіти України і держав-членів ЄС.

Захід було організовано командою проєкту EU_LEAD Національного університету «Львівська політехніка» за участю Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, Республіка Польща) та за підтримки директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства освіти і науки України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій», Державного університету «Житомирська політехніка», а також Національного Еразмус+ офісу в Україні.

До заходу долучилось понад 90 осіб, викладачів, студентів, адміністраторів) з різних університетів України та Польщі, зокрема представники численних проєктів напряму Жан Моне.

Участь в урочистому відкритті проєкту взяли:

• Наталія Чухрай, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Павел Вельгош, проректор з інтернаціоналізації Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині;
  • Сергій Шкабко, державний експерт з європейської інтеграції директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства освіти і науки України;
  • Петро Крайнік, експерт напряму Жан Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Під час заходу з презентаціями виступили:

• Олег Цебенко, заступник директора Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки;
  • Ольга Івасечко, доцентка Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Оксана Головко-Гавришева, керівниця Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій» та Центру досконалості імені Жана Моне Львівського національного університету імені Івана Франка «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій», доцентка кафедри європейського права ЛНУ імені Івана Франка;
  • Ніна Кириленко, провідна спеціалістка відділу міжнародних зв’язків Державного університету «Житомирська політехніка», координаторка проєктів INTEUAS, UAMigrEU та EUEPU.

З особливостями проєкту EU_LEAD також ознайомили Тереса Астрамовіч-Лейк, професорка Інституту політичних наук Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, та Юлія Вайда, магістриня освітньої програми «Міжнародні відносини» Національного університету «Львівська політехніка», ком’юніті-менеджерка ініціативи «Посли європейської молоді в Україні»). Модерувала захід Ярина Турчин – директорка Інституту гуманітарних і соціальних наук Львівської політехніки, керівниця проєкту EU_LEAD. Також були продемонстровані численні відеоролики про зміст проєкту, підготовлені студентською молоддю Львівської політехніки – Богданом МірінчикомРоманною ГасинМихайлом Касянчуком.

Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях, як-от важливість реалізації проєктів Жан Моне для євроінтеграційного поступу України та формування європейської ідентичності української молоді; можливі шляхах синергії проєктів Еразмус+, посилення їхньої міждисциплінарності та транснаціональності.

Під час заходу учасники ознайомилися з досвідом та особливостями реалізації проєктів Жан Моне у Національному університеті «Львівська політехніка», Львівському національному університеті імені Івана Франка, Державному університеті «Житомирська політехніка» й окреслили перспективи подальшої кооперації.

Команда проєкту EU_LEAD висловлює слова вдячності всім, хто долучився до заходу.

З докладнішою інформацією про EU_LEAD можна ознайомитися на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.