Пройшла Зимова Школа для молоді «Український MineCraft: Видобуваймо камінь по-європейськи!»

Протягом двох днів з 22 по 23 лютого 2024 року в Житомирській політехніці проходила Перша Зимова гірнича Школа для учнів старших класів.

Школа організована викладачами факультету гірничої справи, природокористування та будівництва в межах проєкту «Інтеграція рамок та норм ЄС в сфері індустрії блочного каменю в Україні» за підтримки програми Європейського Союзу Еразмус+ та Департаменту освіти ЖМР.

У Школі взяли участь 38 учнів 9-11 класів з 4 ліцеїв м. Житомира. Учасники мали змогу ознайомитися з сучасними технологіями видобутку корисних копалин відкритим способом з особливим акцентом на природний камінь.

Доктор геологічних наук., професор Віктор Підвисоцький розповів учасникам про романтику геології та про досвід пошуку алмазів і золота у найвіддаленіших куточках нашої планети.

Д.т.н., професор Валентин Коробійчук розповів про технології розробки родовищ блочного каменю та вибухові роботи.

Провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків Ніна Кириленко розповіла про міжнародні перспективи навчання та розвитку кар’єри для студентів і випускників факультету, беззаперечну актуальність гірництва та індустрії блочного каменю зокрема для європейської економіки та післявоєнної відбудови України.

К.т.н., доцент Володимир Котенко та к.т.н., доцент Володимир Шлапак розповіли учасникам про можливості застосування безпілотних літальних апаратів у промисловості та надали можливість власноруч керувати дроном у подвір’ї університету.

Крім інтерактивних лекцій ліцеїсти відвідали навчальні лабораторії факультету, відвідали екскурсію Інтерактивним музеєм науки та технологій «Політехнік» та активно брали участь у тематичних конкурсах.

У перший день Школи було оголошено конкурс-домашнє завдання «Побудувати кар’єр в MineCraft». Учасники розділились на команди та створили власні проєкти для презентації журі. За результатами анкетування

• 1 місце посіла команда Наукового ліцею Житомирської політехніки, набравши 40 балів з 45,
  • 2 місце – команда Ліцею № 20 м. Житомира з результатом 38 балів,
  • 3 місце – представник Ліцею № 34 м. Житомира з результатом 34 бали.

Не дивлячись на результати, проєкти усіх команд були високої якості і журі було нелегко обрати переможців.

1 місце
2 місце
3 місце

Щиро дякуємо усім учасникам за проявлений інтерес та активну участь у першій Зимовій гірничій Школі для молоді! Сподіваємось побачити кожного знову в стінах нашого університету як в якості учасників наступних зимових Шкіл, так і в якості наших студентів!

Бажаємо зробити вірний вибір спеціальності та отримувати максимум задоволення від навчання та подальшої роботи за обраною спеціальністю!

Більше фото за посиланням