Протягом двох днів з 22 по 23 лютого 2024 року в Житомирській політехніці проходила Перша Зимова гірнича Школа для учнів старших класів.
Школа організована викладачами факультету гірничої справи, природокористування та будівництва в межах проєкту «Інтеграція рамок та норм ЄС в сфері індустрії блочного каменю в Україні» за підтримки програми Європейського Союзу Еразмус+ та Департаменту освіти ЖМР.
У Школі взяли участь 38 учнів 9-11 класів з 4 ліцеїв м. Житомира. Учасники мали змогу ознайомитися з сучасними технологіями видобутку корисних копалин відкритим способом з особливим акцентом на природний камінь.
Доктор геологічних наук., професор Віктор Підвисоцький розповів учасникам про романтику геології та про досвід пошуку алмазів і золота у найвіддаленіших куточках нашої планети.
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09401.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09413.jpg)
Д.т.н., професор Валентин Коробійчук розповів про технології розробки родовищ блочного каменю та вибухові роботи.
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09510.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09201.jpg)
Провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків Ніна Кириленко розповіла про міжнародні перспективи навчання та розвитку кар’єри для студентів і випускників факультету, беззаперечну актуальність гірництва та індустрії блочного каменю зокрема для європейської економіки та післявоєнної відбудови України.
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09300.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09316-1.jpg)
К.т.н., доцент Володимир Котенко та к.т.н., доцент Володимир Шлапак розповіли учасникам про можливості застосування безпілотних літальних апаратів у промисловості та надали можливість власноруч керувати дроном у подвір’ї університету.
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09780.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09812.jpg)
Крім інтерактивних лекцій ліцеїсти відвідали навчальні лабораторії факультету, відвідали екскурсію Інтерактивним музеєм науки та технологій «Політехнік» та активно брали участь у тематичних конкурсах.
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09604.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09610.jpg)
У перший день Школи було оголошено конкурс-домашнє завдання «Побудувати кар’єр в MineCraft». Учасники розділились на команди та створили власні проєкти для презентації журі. За результатами анкетування
- 1 місце посіла команда Наукового ліцею Житомирської політехніки, набравши 40 балів з 45,
- 2 місце – команда Ліцею № 20 м. Житомира з результатом 38 балів,
- 3 місце – представник Ліцею № 34 м. Житомира з результатом 34 бали.
Не дивлячись на результати, проєкти усіх команд були високої якості і журі було нелегко обрати переможців.
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-mistse.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-mistse.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-mistse.jpg)
Щиро дякуємо усім учасникам за проявлений інтерес та активну участь у першій Зимовій гірничій Школі для молоді! Сподіваємось побачити кожного знову в стінах нашого університету як в якості учасників наступних зимових Шкіл, так і в якості наших студентів!
Бажаємо зробити вірний вибір спеціальності та отримувати максимум задоволення від навчання та подальшої роботи за обраною спеціальністю!
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09189.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09194.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09205.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09208.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09225.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09231.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09293.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09325.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09334.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09338-1.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09372.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09398.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09410.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09467.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09474.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09494.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09499.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09503.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09591.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09782.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09796.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09817.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09843.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09851.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09855.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09875.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09878.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09895.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09904.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09908.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09916.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09918.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09932.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09942.jpg)
![](https://news.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/dsc09973.jpg)
Більше фото за посиланням