workshops
Круглий стіл з експертами в сфері гірництва в рамках проєкту Жан Моне «INTEUAS» 29 травня 2024р.
news

29 травна 2024 року кафедрою гірничих технологій та будівництва ім. проф. Бакка М.Т. в рамках проєктів Erasmus+ INTEUAS «Інтеграція рамок та норм ЄС в сфері індустрії блочного каменю в Україні» та EMINReM «Магістерська програма з еко-гірництва та інноваційного менеджменту корисних копалин» та в рамках щорічних активностей факультету з удосконалення освітньо-професійної програми «Розробка родовищ та видобування корисних копалин» спеціальності 184 «Гірництво» було організовано Круглий стіл за участі експертів у сфері видобутку, обробки і торгівлі природним каменем, представниками організацій, що контролюють діяльність гірничодобувних та обробних підприємств, а також представниками екологічних громадських організацій та студентів спеціальності.

Метою зустрічі було поглиблення діалогу між академічним сектором та представниками бізнесу, обговорення потреб у гірничій галузі та зокрема в індустрії блочного каменю, стратегії модернізації навчальних програм та окремих дисциплін з врахуванням потреб майбутніх роботодавців випускників гірничих спеціальностей Житомирської політехніки, планування спільної освітньої та наукової діяльності, тощо.

До заходу доєдналися представники 8 організацій: співвласник ТОВ «НІКА-ГРАН» Анна МИКИТЕНКО, директор ПП «ЖИТОМИРКОРУНД» Олексій ЄРШОВ, начальник кар’єру ТОВ «КЛМ Гранресурс» Сергій ШИШКО, ТОВ «ГІДРОМОТОРГРУП» Юлія СЕМЕНОВА, генеральний директор ТОВ «ЗАХІДУКРВИБУХПРОМ» Володимир СОКОЛОВСЬКИЙ, представник ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Марія КОРБУТ, т.в.о. директора ТОВ «Гранітний кар’єр» Олександр ТОЛКАЧ, головний інженер ТОВ «Омелянівський кар’єр» Євген ПОГОРЄЛОВ.  

Зустріч було проведено у змішаному форматі – деякі студенти та стейкхолдери приєдналися дистанційно у режимі відеоконференції.

Науково-педагогічний персонал Кафедри та запрошені стейкхолдери обговорили хід реалізації Проєктів, необхідні сучасному бізнесу знання та компетенції випускників гірничих спеціальностей та роль кожної із сторін у процесі формування таких знань та навичок. Учасники також обговорили деталі імплементації дуальної форми освіти, можливість практичної підготовки студентів на виробництві, підписання/продовження договорів про науково-технічне співробітництво. Команда проєкту INTEUAS анонсувала початок навчання експертів в рамках першої Літньої Школи, яке розпочнеться 8 липня 2024 року і завершиться напередодні Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

Дякуємо всім присутнім за плідну співпрацю і корисні напрацювання для майбутніх проєктних розробок!